Sojalecithine halal?

Bio Lean afslankproduct niet halal
10/01/2014
Dagje uit? Waar kan men halal eten?
13/01/2014
Show all

Sojalecithine halal?

Sojalecithine halal?

Sojalecithine halal

Vraag inbox:
Salaam aleikom ougthi,
Alles goed met je? ghair in sha allah… ik vroeg me af wat sojalecithine is.. vaak staat er op de verpakking emulgator : sojalecithine.. is dat een vorm van gelatine?

Antwoord:
Alikom salaam
Dank je wel voor je vraag.
Sojalecithine is een natuurlijke emulgator gemaakt van sojabonen en soms uit ei of koolzaad. Ook wel E322 genoemd.
Emulgatoren worden gebruikt om te voorkomen dat mengels (emulsies) die bestaan uit verschillende stoffen gaan ontmengen zoals olie en water. De emulgator zorgt er dus voor dat een emulsie (bijvoorbeeld een saus) langer stabiel blijft en niet gaat schiften. Om deze reden zie je soja lecithine vaak als ingrediënt in kant en klare sauzen en andere producten.

Gelatine is geen emulgator maar een verdikkingsmiddel, een eiwit om te binden afkomstig van botten en huiden van dieren.

Mariam Aaras

sojalecithine

sojalecithine

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.