Engeland: onverdoofd halal en kosher slachtwijze blijft toegestaan
10/06/2013
Wat is stremsel in kaas?
11/06/2013
Show all

Is wijnsteenzuur halal?

Is wijnsteenzuur halal?

Regelmatig krijgen wij de vraag of wijnsteenzuur op ingredientenlijsten halal zijn?
Wijnsteenzuur is een natuurlijk zuur die in fruit voorkomt en niet uit wijn.
Wijnsteenzuur wordt ook wel E334 genoemd.

Commercieel wordt wijnsteenzuur gewonnen uit afval van de wijnindustrie (schillen, perskoek).

Functie en eigenschappen wijnsteenzuur

Gebruikt als zuurteregelaar en smaakversterker in fruit en producten met een fruitaroma. Stabiliseert de kleur in fruit en producten met vruchten.

Producten waar wijnsteenzuur veel in voorkomt:
In zeer veel producten, vooral snoep, frisdrank, wijn en jam.

Acceptabele dagelijkse inname (ADI) : 
tot max. 30 mg/kg lichaamsgewicht

Geen bijwerkingen 
Wijnsteenzuur en tartraten worden onveranderd met de urine uitgescheiden en kennen geen bijwerkingen bij de gebruikte concentraties.

Wijnsteenzuur en tartraten kunnen gebruikt worden door alle religies, vegetariers en veganisten.

Bron:http://www.food-info.net/nl/e/e334.htm

wijnsteenzuur

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.